,

(Pa)barazia gjinore dhe shëndeti mendor i grave në Kosovë: Një cikël vicioz

***

“Kur mërzitem, më dhemb gjoksi dhe më ngrihet gjaku. Nuk mund ta kontrolloj. Por ma thuaj, të lutem, a nuk kam arsye për t’u mërzitur? Nuk kemi para për këtë as për atë, nuk mund të shkojmë as këtu as atje, nuk mund t’ia dalim t’i shkollojmë fëmijët tanë… sëmuresh duke u shqetësuar”. 

***

Habi, frikë, dhunë, humbje, tmerr, shpresë dhe mungesë të saj.


Autore: Veronë Perçuku

Komente:

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Artikuj të ngjashëm

Postimet e fundit

Kategoritë